за Шангај J&S Нови материјали

Shanghai J&S New Materials Co., Ltd е основана во 2005 година и се наоѓа во Шангај, еден од најразвиените градови во Кина.

J&S е многу професионален високотехнолошки производител на влакна со високи перформанси, опремен со напредни машини. Ние поседуваме одличен тим на истражување и развој, продажба, производство и КК за да обезбедиме добар квалитет и услуга за нашите клиенти.

Главните артикли вклучуваат UHMWPE влакна, арамидни влакна, фиберглас, предива отпорни на сечење, материјали отпорни на куршуми, јаглеродни влакна и предива од нерѓосувачки челик итн. Извоз во земјите на Блискиот Исток, Северна Америка, Јужна Америка.

Нашите предности